Laatste Nieuws Aziatische Hoornaar

NESTJES OPSPOREN

21 mei 2024

In het voorjaar zoeken de koninginnen van de Aziatische hoornaar (AH) een rustig plekje om hun embryo nestje te maken. Het is belangrijk dat deze nestjes gevonden worden en met de koningin erin worden verwijderd.

Advies nbv aanpak

15 mei 2024

Het recent verschenen rapport van het EIS Kenniscentrum Insecten, getiteld ‘Hoe verder met de Aziatische hoornaar?’, in opdracht van de provincies Zuid-Holland en Noord-Holland, heeft binnen de imkergemeenschap aanzienlijke discussie veroorzaakt.

workshop nestopsporing

23 april 2024

Op dinsdagavond 23 april werd in ons museum een workshop nestopsporing Aziatische hoornaar verzorgd voor imkers uit heel Noord-Holland. Van elke NBV-afdeling uit Noord-Holland waren twee leden uitgenodigd voor deze bijzondere workshop. Zo’n 25 Noordhollandse imkers, vanuit den Helder tot Baarn,  kwamen daarvoor naar ons bijenpark.